Ekonomi

Zimmer Biomet, yüksek cihaz talebi nedeniyle ilk çeyrek kâr tahminlerini aştı

Medtech şirketi Zimmer Biomet Holdings (NYSE:ZBH), diz ve kalça rekonstrüksiyon cihazlarına yönelik güçlü talep sayesinde bugün Wall Street’in kâr tahminlerini aşarak başarılı bir ilk çeyrek performansı bildirdi.

Firmanın mali sonuçları, benzer implantlara yönelik talebin devam edeceği beklentisiyle kısa süre önce yıllık kâr tahminini yükselten Stryker Corp’un (NYSE:SYK) da gösterdiği gibi, tıbbi cihaz sektöründeki daha geniş bir olumlu eğilimi yansıtıyor.

Tıbbi cihaz üreticilerine yönelik artan beklentiler, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yaşlanan nüfus arasında pandemi sonrası tıbbi prosedürlerdeki artıştan kaynaklanıyor.

Şirketin kalça ve diz birimlerinden elde ettiği birleşik satışlar 1,28 milyar dolara ulaşarak sektör analistlerinin tahminleriyle uyum gösterdi. Zimmer Biomet ayrıca yıllık kar tahminini de teyit ederek hisse başına 8,00 ila 8,15 dolar aralığında bir kar elde etmeyi bekliyor ki bu da piyasanın hisse başına 8,06 dolar olan ortalama yıllık kar beklentisiyle uyumlu.

LSEG verilerine göre, Zimmer Biomet’in ilk çeyrek gelirleri %3,2’lik bir artışla 1,89 milyar dolar olarak gerçekleşti ve ortalama analist tahmini olan 1,87 milyar doların biraz üzerinde kaldı.

Düzeltilmiş bazda, Zimmer Biomet 31 Mart’ta sona eren çeyrekte hisse başına 1,94 dolar kâr elde ederek hisse başına 1,87 dolar olan tahminlerin üzerinde bir performans sergiledi. Bu finansal ölçüt, tekrarlanmayan işlemlerin ve diğer özel kalemlerin etkilerini hariç tutarak şirketin karlılığının daha net bir resmini sunuyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu