Haber

Gürcistan’dan Kars’a giden 3 yardım TIR’ı deprem bölgesine gönderildi

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Gürcistan’dan Kars’a yardım malzemesi yüklü 3 tır afet bölgesine sevk edildi.

Gürcistan’daki depremzedelere yardım kampanyası kapsamında toplanan erzak yüklü 3 tır Kars’a ulaştı.

Vali ve Belediye Başkan Yardımcısı Türker Öksüz, eski Gürcü Milletvekili Ramiz Bekirov ve Gürcistan Azerbaycanlılar Kongre Başkanı’nın katılımıyla “Türkiye’mde yalnız değilsiniz” yazılı 3 TIR İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü önündeki deprem bölgesine sevk edildi. Hüseyin Yusufov.

Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Vali Öksüz, “Depremden etkilenen vatandaşlara yardımlarımızı sürdürüyoruz. Karslı hemşerilerimiz, yurtdışından da yardım alıyoruz, destek veren ülkelere teşekkür ediyoruz.Gürcistan, “Türkiye’deki kardeşlerimiz yardım gönderdiler ve bize ulaştırdılar. Bu sıkıntılı günde verdikleri destek paha biçilemez. Azeri kardeşlerimizin verdiği bu takviye bizim için çok değerli. Biz Azerbaycan’ı tek millet, iki devlet olarak görüyoruz.” dedi.

Yusubov, Gürcistan’da Borçalı Türkleri arasında da yardım seferberliği başlattıklarını belirterek, “Bu yardıma her aile katıldı, Gürcistan bizim vatanımızdır. Azerbaycan ve Türkiye bizim milli devletimizdir. Güçlü bir Türkiye görmek istiyoruz. Güçlü bir Türkiye. Türkiye, güçlü Gürcistan demektir. Türkiye eşsizdir. En kısa zamanda bu felaketin üstesinden gelir.” söz konusu.

Bekirov ise Türkiye’nin yanında olduklarını, enkazdan çıkan her vatandaş için mutlu olduklarını, hayatını kaybedenlerin acısını yaşadıklarını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu