Teknoloji

ABD’deki Yapay Zeka Şirketleri Güvenlik Testleri Konusunda Hükümete Rapor Vermeye Başlayacak

Son zamanlarda yapay zeka çalışmaları artıyor. ABD Lideri Joe Biden 3 ay önce imzaladığı kararname Yapay zekadan kaynaklanan risklerin önlenmesine ilişkin düzenleme yürürlüğe girecek. Beyaz Saray yapay zeka danışmanı Ben BuchananAçıklamasında hükümetin halka açılmadan önce yapay zeka sistemlerinin güvenli olup olmadığını bilmek istediğini, Biden’ın şirketlerin bu kurala uyması gerektiği konusunda net olduğunu açıkladı.

Beyaz Saray yapay zekanın farkında

Buchanan, Yapay zekanın potansiyelinin farkındalar Düzenleyici birimlerin bu teknolojiyi yönetmesini sağlamaya çalıştıklarını belirtti. Halihazırda yürürlükte olan düzenlemelere göre yazılım firmalarının bazı güvenlik testleri yapması gerekiyor ancak yapay zeka firmaları için şu anda böyle bir zorunluluk bulunmuyor.

ABD yönetimiyapay zekadan kaynaklanan risklerin önlenmesi ve yapay zeka güvenliğine yönelik kapsamlı bir kararname hazırladı. yeni standartlar getirilmiş. Kararname kapsamında kurumların güvenlik testleri için standartlar belirlemesi ve bu testlerde siber güvenlik risklerinin değerlendirilmesi gerekiyor.

Düzenlemeyle bireyler Dolandırıcılığa karşı korunmak için Yapay zeka ile oluşturulan içeriklerin tespiti ve doğrulanması konusunda da yeni kurallar yürürlüğe girecek. Bu yönetmeliğin bir modülü olarak yazılımlardaki güvenlik açıklarının bulunması ve bulunan açıkların giderilmesi için gelişmiş bir sistem kullanılmaktadır. Siber güvenlik programı oluşturma amaçlanmıştır. Özellikle OpenAI ve Taylor Swift gibi şirketlerin yapay zeka ile ürettiği görselleri göz önüne aldığımızda yönetimin bu süreci daha da öne çıkarmak istediği açıkça ortaya çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu